Przejdź do treści

Idealna Wirtualna Asystentka

Wirtualna Asystentka oferta

Czy ideały nie istnieją?

Utarło się przekonanie, że „nie ma ludzi idealnych”, a wciąż jest wielu śmiałków poszukujących idealnego świata. Skoro więc nie ma ideałów to jak znaleźć Idealną Wirtualną Asystentkę? Pokażę Ci kroki, które ułatwią Ci to zadanie. 

To nie takie łatwe ale możliwe 

W poszukiwaniach swojej trzeciej ręki pomoże ci analiza własnych potrzeb. Jeśli wiesz czego potrzebujesz, potrafisz ocenić, kto może Ci pomóc. 

  • po pierwsze: zastanów się nad zadaniami, które chcesz przekazać Wirtualnej Asystentce.  Pozwoli Ci to określić wymagania względem przyszłej współpracy. Czy ma ogarnąć Twoich klientów, czy pozyskiwać nowych? Prowadzić funpage, a może doglądać Twojego bloga? Może oczekujesz, że zna Twoją branżę od podszewki? Im bardziej szczegółową listę wymagań stworzysz tym łatwiej będzie Ci znaleźć Idealną WA.
  •  po drugie odpowiedz sobie na pytania: jakiej dyspozycyjności względem WA oczekuję? Jaki zakres zadań chcę jej przekazać? Czy chcę by wykonywała zlecone zadania w określonych godzinach? Twoje odpowiedzi mogą znacząco zawęzić pole poszukiwań. Wirtualne Asystentki nie są etatowymi pracownikami ale freelancerami. Poza godzinami roboczymi muszą dbać o własną markę osobistą, rozwijać własne umiejętności i firmę. Co to oznacza dla Ciebie? Jeśli oczekujesz dyspozycyjności 8-10 czy 12 h na dobę, to może być Ci ciężko znaleźć Wirtualną Asystentkę 😉 
  • po trzecie: zacznij szukać wcześniej niż „na już”. Poszukiwanie Wirtualnej Asystentki przebiega mniej lub bardziej sprawnie. Może się zdarzyć, że już następnego dnia otrzymasz 30 maili z ofertą, a może też sam chcesz przeszukać strony internetowe WA, tak czy siak: jak wybrać tą Idealną? Zdecydowanie najważniejsza sprawa: musicie nadawać na tych samych falach! Większość Wirtualnych Asystentek proponuje darmowe konsultacje telefoniczne, przez Messengera, Skype’a lub Whatsapp’a. Obowiązkowo z nich skorzystaj! Oczywiście nie da się poznać człowieka w przeciągu 15 minut ale da Ci to ogólny obraz współpracy. Opowiedz o swoim biznesie, o oczekiwaniach i możliwościach współpracy. Ocenisz zaangażowanie, znajomość tematu czy też znajomość Twoich narzędzi przez WA. Zdawaj tyle pytań ile tylko chcesz! Wierzę, że już będziesz wiedział, że ta WA jest Twoją Idealną. 

A teraz...

…do dzieła! Teraz tylko przygotuj się na te kilkadziesiąt ofert, bo jak w każdej branży tak i u nas dużo się dzieje 🙂 A jeśli już przebrniesz przez poszukiwania będzie tylko z górki, bo przecież taka Wirtualna Asystentka to sama złoto. Ściągnie z Twojej głowy mnóstwo roboty, a Ty będziesz mógł zająć się wreszcie tym co lubisz robić. Tego Ci właśnie życzę!

 Powodzenia!

P.S. Chcesz wiedzieć gdzie szukać Wirtualnej Asystentki? 

Zapraszam na mojego bloga. Już niedługo kolejne wieści na temat WA. 

Chcesz być na bieżąco? Zobacz co u mnie słychać na Facebooku 🙂