Przejdź do treści

Jaki program wybrać do webinaru

Siedząca przy biurku osoba robiąca notatki oglądająca webinar na monitorze

Jeżeli zdecydowałaś się na przeprowadzenie webinaru z całą pewnością stoisz przed dylematem, które narzędzie wybrać. Jeżeli cenisz komfort swojej pracy warto poświęcić chwilę lub dwie i wybrać taki program, który idealnie dopasuje się do Twoich potrzeb. Mnogość dostępnych na rynku platform z pewnością nie ułatwia Ci tego zadania, dlatego śpieszę z pomocą i przedstawię Ci 4 programy, na które warto zwrócić uwagę dokonując wyboru.

 

Wszystko w jednym miejscu? – WebinarJam

Z tym programem zadbasz o organizację Twojego webinaru od A do Z. Przygotujesz landing page jako stronę zapisu, roześlesz maile i SMSy.  WebinaJam pozwala na załączenie prezentacji w każdej formie, przeprowadzenie transmisji dla 5000 osób przez 6 prowadzących oraz nagranie spotkania, a to naprawdę ogromne plusy. Podczas webinaru uczestnicy mogą brać udział w dyskusji na czacie. Sam dostęp do programu jest banalnie prosty – nie ściągasz go i nie instalujesz na urządzeniu, wszystko odbywa się w przeglądarce internetowej.

Niestety, za jakością idzie cena – 999$ rocznie to koszt najdroższego pakietu, dającego dostęp do wszystkich opcji. Za najtańszą wersję zapłacimy 499$ rocznie, ale tu opcje są mocno ograniczone. Na szczęście za 1$ można go testować przez 14 dni.

 

Przyjaźnie, funkcjonalnie i drogo – MyOwnConference

Jest to proste w obsłudze i intuicyjne narzędzie. Umożliwia załączenie prezentacji i plików w transmisji na żywo. W najdroższej opcji dostęp do webinaru ma 10000 uczestników oraz 10 prowadzących. W MyOwnConference otrzymujemy szablony do tworzenia formularzy zapisu oraz landing page’y, udostępnianie ekranu, możliwość blokowania uczestnika a także nieograniczoną ilość miejsca na dysku. Podobnie do WebinarJam nie zachodzi tu potrzeba instalacji programu – wszystko odbywa się w przeglądarce. Narzędzie jest mobilne, zarówno uczestnicy, jak i prowadzący mogą korzystać z tabletu i smartfona.

Mamy tu możliwość skorzystania z darmowej wersji, która umożliwi poprowadzenie webinaru dla 20 uczestników przez 20 minut. Za kolejny pakiet zapłacimy 25€ miesięcznie (60 uczestników, 10 prezenterów), najdroższa wersja to już koszt 4000€ miesięcznie (10000 uczestników, 10 prezenterów).

 

Polska jakość? – ClickMeeting

Program jest polskim narzędziem a więc cały interfejs oraz obsługa odbywa się w języku polskim. Działa w chmurze oraz na wszystkich urządzeniach, umożliwia stworzenie formularzy zapisu, załączania plików i prezentacji, tworzenie ankiet i testów, prowadzenie czatu a także transmisję na żywo na Facebooku i YouTube. To narzędzie oferuje także custom branding – możliwość dopasowania kolorystyki pod swoją markę oraz tworzenie webinarów płatnych i automatycznych.

No i najważniejsze – cena, a ta na tle innych programów wygląda zachęcająco. Najtańszy pakiet wykupimy już za 40 zł miesięcznie, najpopularniejszy to koszt 60 zł, a reszta to już kwestia indywidualnej wyceny. Przez 30 dni można testować program za darmo.

 

W zgodzie z trendami – ZOOM

Nadszedł czas na jeden z najpopularniejszych programów do prowadzenia nie tylko webinarów, ale także videokonferencji oraz zwyczajnych spotkań online. Jest prosty w obsłudze, całkowicie oparty na chmurzeprzechowuje kopie zapasowe, co zapewnia natychmiastowy dostęp do materiałów. Posiada bardzo intuicyjny interfejs. Umożliwia udostępnianie ekranu, robienie notatek oraz dyskusję na czacie. Daje możliwość dzielenia uczestników na grupy. To, co wyróżnia go spośród innych programów to kompatybilność z Kalendarzem Google oraz Microsoft Outlook co zdecydowanie zwiększa komfort planowania wydarzenia oraz przesyłania wiadomości. Minusem jest brak polskiej wersji.

ZOOM możemy użytkować za darmo – tu jednak transmisja może trwać maksymalnie 40 minut i wziąć może w niej udział do 100 uczestników. Kolejną licencję wykupimy już za 14,99$ miesięcznie, najdroższa opcja kosztować nas będzie 19,99$.

 

Który z programów okaże się najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb? Który przekonał Cię najbardziej? Jeżeli jeszcze się wahasz odwiedź stronę firmy, zapoznaj się z cennikiem i proponowanymi funkcjami. Pamiętaj, że w razie potrzeby możesz liczyć na moją pomoc 😉

[mailerlite_form form_id=1]